Organizator:

Przemysł w erze Clean Industrial Deal - ścieżka tematyczna

Podziel się

Zapraszamy na sesje poświęcone Clean Industrial Deal, odważnego planu biznesowego wspierającego konkurencyjność europejskiego przemysłu.

Clean Industrial Deal przedstawia konkretne działania mające na celu przekształcenie dekarbonizacji w siłę napędową wzrostu dla europejskiego przemysłu. Obejmuje to obniżenie cen energii, tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy i odpowiednich warunków dla rozwoju firm.

Porozumienie przyspieszy dekarbonizację, jednocześnie zabezpieczając przyszłość produkcji w Europie.
Dokument stanowi kompleksową strategię, która łączy działania na rzecz dekarbonizacji i wzrostu konkurencyjności przemysłu europejskiego, podkreślając jednocześnie potrzebę skoordynowanego podejścia w zakresie energii, finansowania, handlu i umiejętności.

 

Zapraszamy na sesje, które poruszą tematykę Clean Industrial Deal.

 

Clean Industrial Deal – same-same, but different.
Czego nauczyła się UE 
po 6 latach Europejskiego Zielonego Ładu?

8.04.2025, Poznań, MTP, PCC, poziom 0, scena 4, godz. 11:00-11:50

26 lutego Komisja Europejska opublikowała Clean Industrial Deal. Jego celami miała być rewizja polityki przemysłowej i klimatycznej w oparciu o ustalenia raportu Draghiego. Choć CID ani razu nie wskazuje wyraźnie USA ani Chin, to opiera się na konkluzji, że „Ustawienie dekarbonizacji i cyrkularności w centrum polityki gospodarczej jest jedyną drogą dla UE, aby dotrzymać kroku bogatym w surowce rywalom.” Czy w czasie przyspieszenia w geopolityce to wizja, czy krótkowzroczność?

 

Czy to już koniec zielonej transformacji?

8.04.2025, Poznań, MTP, PCC, poziom 0, scena 4, godz. 12:00-12:50

 

Przemysł ciężki i energochłonne technologie: jak zwiększyć konkurencyjność Europy w rywalizacji z Chinami, USA i Indiami 

8.04.2025, Poznań, MTP, PCC, poziom 0, scena 4, godz. 13:00-13:50

Liberalizacja polityki regulacyjnej w USA, „drill baby drill”, wyścig na AI, napięcia militarne i podważanie wiary w pozycję USA w NATO, coraz lepsza infrastruktura gospodarek krajów takich jak Indie czy Turcja, niezachwiana przewaga energetyczna i surowcowa Chin – czy mamy jakiekolwiek odpowiedzi w Europie na te wyzwania poza kolejnymi „strategiami”, niesprecyzowaną „deregulacją” oraz nieodkrytymi jeszcze „innowacjami”?

 

 

Program wydarzeń Prelegenci Katalog Wystawców Co, gdzie, kiedy